Om een verstuiking wordt meestal een drukverband aangelegd, waarbij synthetische watten worden gebruikt. Deze watten worden ruim om het aangedane gebied gelegd, waarna er windsel omheen wordt gerold. Hierdoor ontstaat een gelijkmatige verdeling van de druk op en rond de verstuiking, die het windsel uitoefent. Zo wordt afknelling voorkomen. Ook wordt de verstuiking door het drukverband gestabiliseerd.
Bij ernstige bloedingen wordt een wonddrukverband aangelegd. In dit geval komt er eerst een steriel dekverband op de wond. Synthetische watten worden daar overheen gelegd, waarna windsel wordt aangebracht. De watten verdelen ook hier de druk, maar ze absorberen tevens wondvocht. Daardoor zal het bloed sneller stollen.
De synthetische watten is een wattenrol, welke bestaat uit lagen los samenhangende synthetische vezels. Deze wattenrol is gemaakt van 100% polyester. Door de vezelverkroezing heeft het materiaal een enigszins klevend karakter waardoor de watten op hun plek blijven.
Deze wattenrol is huidvriendelijk en luchtdoorlatend. Hierdoor regelt het de warmte en ontstaat er geen broei. De watten helpen ook drukplekken te voorkomen.
Kenmerken van de synthetische watten rol 3m x 10cm:
Een mitella is een driekante doek die dichtgeknoopt om de nek gehangen wordt, met als doel de...
Dit kompres van 5 x 9 cm is zeer geschikt voor het gebruik bij wondverzorging. Het kompres is...
HACCP hechtpleister met extra kleefkracht voor het vastzetten van verbanden. 5 meter lang en...
Een niet verklevend absorberend wondkompres, welke bestaat uit 70% viscose en 30% polyester....
De isolatie reddingsdeken Goud / Zilver biedt bescherming tegen koude, afkoeling, bevriezing,...
Zet gaaskompressen of verband gemakkelijk vast met deze hechtpleister. De hechtpleister heeft...
Vuiltje in uw oog? Dan is het van belang dat u snel handelt om irritatie van het oog te...
Tijdens het verlenen van eerste hulp ontkomt u er niet aan om gebruik te maken van...